Як спланувати та оголосити закупівлю за новим порядком №1082

Згідно з Наказами № 708 та № 1082 виникло багато питань, як всю інформацію зазначити в системі Прозорро. Давайте розберемось. 

Як зазначити назву предмета закупівлі в плані

В плані закупівель немає зобов’язання зазначати номенклатуру товару, тому в плані все простіше, просто необхідно зазначити Назву предмета закупівлі та код за 4 знаком Єдиного закупівельного словника.

Де зазначати інформацію про номенклатуру при оголошенні закупівлі

Наразі в оголошенні про проведення закупівлі у Замовника є можливість вказати “items”, в системі відображається як окрема частина предмета закупівлі.

Приклад можна побачити на малюнку нижче

В цих окремих частинах предмета закупівлі можна внести інформацію про назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі та код товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі, як це передбачено Наказом №1082.

Де зазначити назву предмета закупівлі в оголошенні

При цьому окрім номенклатури, Наказ № 1082 передбачає зазначення:

  • назви предмета закупівлі (у разі визначення предмета закупівлі – послуга з виконання науково-технічних робіт, у цьому електронному полі зазначається конкретна назва науково-технічної роботи); 
  • коду предмета закупівлі відповідно до класифікаторів або назва згідно з ДСТУ, державних або галузевих будівельних норм, які передбачені для визначення предмета закупівлі відповідно до Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого Уповноваженим органом, та їх назви.

Назва предмета закупівлі зазначається в полі “title”, на більшості майданчиків це поле називається “Узагальнена назва предмета закупівлі”. Ви можете бачити це поле зараз на карті тендеру, як це показано на малюнку нижче.

Наразі це поле не відображається в друкованих формах, проте, ДП “Прозорро” зараз працює над реалізацією того, щоб це поле додатково відображалось в друкованих формах, на виконання вимог Наказу №1082.

Де зазначати в оголошенні код за ДК 021:2015

В пункті 12 Наказу № 1082 також є вимога зазначати код предмета закупівлі. Якщо мова йде про предмети закупівлі, які визначаються за кодом ДК 021:2015, як, наприклад, при закупівлі товарів, медичних виробів тощо, то виникає потреба в зазначенні також загального коду за показником 4 цифри ДК 021:2015 (а для лікарських засобів за показником 3 цифри ДК 021:2015). Наразі в системі немає такої можливості.

При цьому, ДП “Прозорро” зараз працює над тим, щоб виводити код за ДК 021:2015 на карті тендера та в друкованих формах. Планується, що система сама буде виводити відповідний код в друковану форму та на карту тендера. Як приблизно це буде виглядати в друкованій формі показано на малюнку нижче

Тобто Замовнику не потрібно буде нічого додатково в оголошенні зазначати, окрім номенклатури та Назви предмета закупівлі в полі “Узагальнена назва предмета закупівлі”.

⚒   8:00 - 23:00
⚒   8:00 - 23:00
⚒   8:00 - 23:00
⚒   8:00 - 23:00
⚒   8:00 - 23:00
⚶  10:00 - 18:00
⚶  10:00 - 18:00

Щоб працювати з чат-ботом у Viber, відскануйте QR-код* або перейдіть за посиланням: Viber-bot.
* Рекомендуємо скористатися QR-сканером Viber. Для цього відкрийте додаток Viber та перейдіть в меню «Додати контакт» - «Сканувати QR-Код».